Promosyon ve Tanıtım Ürünleri
PROMOSYON

Dijital bir reklam birkaç saniye içinde sindirilir. Bir e-posta kolayca silinir. Bununla birlikte, fiziksel markalı ürünler çok daha uzun süre dayanır. Kalemler, kırtasiye malzemeleri veya ajandalar gibi faydalı ürünler, tüketicilerin elinde tutma olasılığı daha yüksek olan ürünlerdir. Bir promosyon ürünü her kullanıldığında, daha fazla insanın işletmeniz hakkında farkındalık kazanması için potansiyel oluşturur. Ürüne yalnızca ilk yatırımı yaptınız, ancak ürünler kullanımda kaldıkça getirileri günler, haftalar ve hatta yıllar boyunca devam eder.

Promosyon Ürünlerinin Etkisi

Promosyon eşantiyonlarının da kartvizitlerde olduğu gibi iletişim bilgileriniz olduğunu unutmayın. Hediyelik ürünlerde şirket logonuz, resimleriniz ve sloganınız bulunur. Somut ürünler böylece tüketicilerin günlük olarak kullanabilecekleri kullanışlı bir kartvizit işlevi görür.

Hediyeler, müşterilerinizle uzun süreli ilişkiler kurmanın harika bir yoludur. Müşteriler kendilerini değerli hissetmeyi severler: Üst düzey yöneticilerin %94’ü bir hikâye anlatan ve kişisel bir bağ oluşturan bir hediyenin önemli olduğuna inanır. Müşterilere faydalı hediyeler göndermek onları olumlu yönde etkileyecek, bağlılık ve memnuniyet duygusunu artıracaktır.

Promosyon Ürünlerinin Önemi

İnsanlar bir dijital afiş reklamına veya bir sosyal medya fotoğrafına dokunamazlar. Elinizde tutabileceğiniz bir şey, müşteriniz ve işiniz arasında somut bir bağlantı kurar. Hediye alıcıları eşantiyonlarınızı tekrar tekrar görüp kullandıkça şirketinizi daha akılda kalıcı hale getirir.

Bir masa çekmecesinde çürüyen bir kartvizitteki logonuz ve iletişim bilgileriniz marka bilinirliği oluşturmaz. Kartvizitlerin yeri ve zamanı elbette vardır- ama bazen ekstra bir şeye ihtiyacınız olur. Bununla birlikte, iş bilgilerinizin bulunduğu bir fare altlığı, seyahat kupası veya el çantası, markanızı hatırlamayı kolaylaştırır.

Promosyon Ürünleri, işyerinde güçlü marka kimliği ve personel bağlılığı oluşturabilir. Teşvik, eşantiyon veya sadece standart ofis kırtasiyenizin bir parçası olarak promosyon ürünleri sunarak çalışanlarınızdan birer marka elçileri oluşturabilirsiniz. Personeliniz, arkadaşlarına ve ailelerine ücretsiz dağıtacakları ürünler ve kişisel bir tavsiye ile markanızın pazarlama erişimini genişletecektir.

yakında

Neden Potansiyel Müşterilere Promosyon Ürünleri Vermelisiniz?

İşletmeler, daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmanın uygun maliyetli bir yolu olarak promosyon ürünlerine ihtiyaç duyar. Bu, müşterileri çekmek için düşük maliyetli bir pazarlama yöntemidir. Yerleşik küresel firmalar bile bu pazarlama stratejisine başvurur. Girişimler gibi küçük işletmeler için promosyon ürünleri, pazarlama bütçelerini azaltmaya yardımcı olur ve yine de insanların dikkatini çeker.

Promosyon Ürünlerinin Önemini Gösteren Araştırmalar

Promosyon ürünleri yıllardır uygun maliyetli bir pazarlama taktiği olarak kullanılmaktadır. Yeni işletmelerden büyük işletmelere kadar, bu eşantiyonlar pazarlamacıların favorisidir. PPAI promosyon ürünlerinin kullanımıyla ilgili bazı ilginç istatistikler listeledi. Bunlardan bazıları:

  • Her 10 tüketiciden altısı promosyon ürünlerini iki yıla kadar yanlarında bulunduruyor.
  • İnsanların %85’i bir promosyon ürünü aldıktan sonra reklam verenle iş yapıyor.
  • Tüketicilerin %89’u bir promosyon ürününü aldıktan iki yıl sonra bile reklam vereni hatırlayabiliyor.
  • Tüketicilerin %63’ü promosyon ürünlerini ihtiyaç olmadığı zamanlarda hediye ediyor.

Promosyon ürünlerinin iş tanıtımı için önemi bu istatistiklerden ölçülebilir. PPAI tarafından yapılan bir araştırmaya göre, insanların %94’ü promosyon ürünü hediyelerini nereden aldıklarını hatırlıyor. Araştırma, tüketicilerin %83’ünün reklam mesajı olan promosyon ürünleri almaktan hoşlandığını ortaya koyuyor. Ürünleri alanların %85’i reklam verenle iş yapıyor. Ayrıca, ankete katılan tüketicilerin %58’i hediyelik eşyalarını bir yıldan dört yıla kadar sakladıklarını söyledi.

Araştırmanın ortaya koyduğu bir diğer önemli istatistik, tüketicilerin %89’unun, ürünleri aldıktan sonra 24 ay boyunca reklam verenin adını veya şirket adını hatırlayabildiklerini söylemesidir. Ayrıca, promosyon ürünleri, hediyelik eşyalardan memnun olan müşterilerden %500 daha fazla referans almaktadır. Bu önemli istatistikler, promosyon ürünlerinin pazarlama ve marka bilinirliği açısından önemine vurgu yapmaktadır.

Gelin sizin için promosyon ürünlerinizi tasarlayalım ve imal edelim, işinize güç katalım

Bizimle iletişime geçin…

Next Project
Kreatif Tasarım ve Üretim
KREATIFTASARIM