Logo ve Marka Kimliği Tasarımı
LOGOTASARIM

Bir iş kurmayı düşündüğünüzde bir logo oluşturmak birinci öncelik gibi görünmeyebilir.” Belki de bir logoya ihtiyacım bile yoktur” diye de düşünebilirsiniz. Böyle düşünmeyin. Hiç logosu olmayan büyük bir marka gördünüz mü? Tabii ki de görmediniz. Bir logo, müşterilerinizin markanızı nasıl algılayacağı üzerinde büyük bir etkiye sahiptir.

Bir logoya sahip olmak, markanızı başarılı kılmanın ayrılmaz bir parçasıdır. Hadi sizinle logonuz neden işinizin çok önemli bir parçası onu konuşalım.

Markanız, insanların hizmetleriniz hakkında sahip olduğu deneyim, algı ve itibarın bir sonucudur. Markalaşma, markanızı (strateji) oluşturmak için gerçekleştirilen eylemlerdir. Ve marka kimliği, markanızın somut ifadesidir (logo, tipografi, renkler vb.).

Bununla birlikte, logonuz işletmeniz için önemlidir çünkü sahiplik, kalite ve değerleri iletir. Ürünlerinize, kartvizitinize, web sitenize, sosyal medyanıza ve en önemlisi müşterilerinizin zihnine işlenir. Logonuz muhtemelen insanların şirketinizle ilk etkileşimlerinden biri olacaktır ve sağlam bir ilk izlenim bırakma, kaliteli bir hizmet sunduğunuzu gösterme ve amacınızı görsel olarak ifade etme fırsatınızdır.

Logonuz Neden Önemlidir?

Şirketlerin potansiyel müşterileri ürünlerinin değerli olduğuna ikna etmek için yaklaşık 2 saniyesi vardır. Bir logo, izleyicilerin dikkatini hızla çekebilir ve şirketin temel değerlerini hızlı bir şekilde iletebilir. Tüketicilerin işletmenizi görünüşüne göre yargılamasına neden olan bu kısa dikkat süresi, şirketiniz adına konuşacak sağlam bir logonuz varsa, avantajınıza olabilir. Logo, bir şirketin tüketicilere ilk tanıtımıdır. İyi tasarlanırsa, potansiyel müşterinin ilgisini çekebilir ve onları şirket hakkında daha fazla bilgi edinmeye davet edebilir.

 

 

 

Logo Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Hedef kitlenizle hızlı bir şekilde bağlantı kurmak için logonuzun net yorumlanabilir olması gerekir.

İyi bir logo ayırt edici, uygun, pratik, grafiksel ve basit formdadır ve sahibinin amaçlanan mesajını iletir. Bir kavram veya “anlam” genellikle etkili bir logonun arkasındadır ve amaçlanan mesajı iletir.

yakında

Doğru Logo Tasarımı Neden Önemlidir?

Kimliğinizi ortaya çıkarır
Yeni müşterileri sizi tanımaya davet eder
Marka sadakatini kolaylaştırır

İşletmenizin en önemli unsurlarından birini doğru kullanmak, ve daha fazla güce sahip olmak istersiniz.

Bizimle iletişime geçin…

Next Project
Yazılım
WEBTASARIM