Kurumsal Kimlik ve Marka dizaynı
KURUMSALKIMLIK

İşletme sahiplerinin çoğu, kurumsal kimliğin yalnızca ticari kuruluşlarının kalitesini ve değerlerini temsil eden tanınabilir bir logoya sahip olmak olduğuna inanır. Güçlü bir Kurumsal Kimlik her kuruluşun kişiliğini ve değerlerini iletmesine yardımcı olur. Kurumsal Kimliğiniz, işletmenizin rekabetçi pazarda büyümesi ve şirketinizin müşterinizin zihninde iyi ve olumlu bir etki bırakması için önemli ve güçlü bir araçtır. Müşterilerin ve şirketin etkileşimine yardımcı olduğu için güçlü bir kurumsal kimlik esastır. Şirket antetli kağıdı, kartvizitler, web sitesi vb. gibi çeşitli dinamikler içerir. Bir kuruluş için tek ve net bir görsel kimlik oluşturur.

Kurumsal Kimlik Nedir;

Kurumsal kimlik “biz kimiz?” sorusuna cevap vermelidir. Kurumsal kimlik, bir şirketin hedef kitlesinden iyi bir algı elde etmek için yaptığı eylemdir. Kurumsal tasarım, kurumsal iletişim ve kurumsal davranış yoluyla elde edilir. Esasen, bir markayla etkileşime girdiğinizde gördüğünüz herhangi bir bilgi, onun kurumsal kimliğinin bir parçasıdır.

 

 

 

Kurumsal Tasarım Nedir?

Kurumsal tasarım, şirketinizi benzersiz kılan ve rekabette öne çıkan marka varlıklarını içerir. Bir markanın şirket kimliği, logosuna, adına, stil kılavuzuna, görsel kimliğine, marka kimliğine, sloganına, renk paletine, tipografisine, üniformalarına, binalarına, kartvizitlerine ve daha fazlasına görsel olarak yansıtılır. Kurumsal kimliğin korunması için çalışanlara marka kılavuzu (marka kimlik rehberi, görsel kimlik rehberi) oluşturulur
ve bu kılavuza uygun hareket etmeleri istenir.

yakında

Kurumsal Kimlik Neden Önemlidir?

Tutarlılık. Tutarlı bir kurumsal marka kimliği oluşturmak, kuruluştaki herkesin müşterilerle, paydaşlarla ve potansiyel müşterilerle her etkileşim kurduğunda onu aynı şekilde temsil etmesini sağlar.

Uzmanlık. Bir şirket kimliği, markanızı sektörünüzde güvenilir bir uzman olarak yansıtmanıza yardımcı olur.

Güvenilirlik. Özenle hazırlanmış ve geliştirilmiş bir kurumsal kimlik, markanızın görsel sunumunu e-posta, sosyal medya vb. tüm kanallarda standart hale getirmeye yardımcı olur.

Yetkinlik. Güçlü bir kurumsal kimlik, sizi rakiplerinizden ayırır ve markanızın tasarım, iletişim ve eylem yoluyla kolayca tanınmasını sağlar.

Kurumsal Kimlik Neleri Kapsar?

Şirket logosu

Yazı tipi

Kısa Açıklama veya Slogan

Renk uyumu

Üniformalar

Ve Daha Fazlasını

 

Gelin kurumsal kimliğinizi biz tasarlayalım, sizi rakiplerinizden ayıralım ve markanızı bir üst seviyeye taşıyalım.

Bizimle iletişime geçin…

Next Project
Logo ve Marka Kimliği Tasarımı
LOGOTASARIM