Dijital Reklamcılık ve Dijital İletişim
DIJITALREKLAMCILIK

Dijital medya reklamcılığı nedir ve neden buna ihtiyacınız var?

Kitlenizin ilgisini çeken dijital reklamları nasıl oluşturursunuz? Bunlar, sizin için cevaplayacağımız sorular. İnsanların %64’ü çevrimiçi bir video izleyerek bir şeyler satın almaktan etkilendiklerini söylüyor. İnsanlar internette çok uzun süre vakit geçiriyorlar, bu onların  artık ikinci işi sayılabilir.

“Online” olarak vakit geçiren insanlara bir işletme olarak ulaşmak, için  dijital reklamcılık çok önemlidir.

Ancak dijital reklamcılık nedir? Dijital reklamları etkili kılan nedir? İşinizi büyütmenize nasıl yardımcı olabilir?

Bu soruların cevaplarını biliyoruz.

Hadi bir bakalım!

Dijital Reklam Nedir;

Dijital reklamcılık, sosyal medya, arama motorları, web siteleri ve dijital olarak erişilebilen diğer tüm programlar gibi çevrimiçi platformlar aracılığıyla tanıtım materyallerinin yayınlanması sürecidir. Tüketiciler zamanlarının çoğunu internette geçiriyor, bu nedenle dijital reklamcılık, işletmenizi doğrudan hedef kitlenizin olduğu yere götürmenize yardımcı olur. Bilmeniz gereken bazı istatistikler:

  • Google‘ın kendisine göre, kullanıcılar tarafından günde 3,5 milyar arama yapılıyor.
  • Bu kullanıcıların %92’si ilk SERP’de bulunan işletmeleri seçiyor.
  • Google‘daki aramaların hacmi her yıl yaklaşık %10 artmaktadır.
  • Aramaların %35’i ürünler içindir.
  • “Yakınımdaki” anahtar kelimesiyle yapılan yerel aramaların %34’ü, gerçek mağazayı ziyaret eden kullanıcılarla sonuçlanıyor.

Dijital Reklamlar Neden Önemlidir?

Dijital Reklamlar, çevrimiçi reklam kampanyalarını araştırmak, yönetmek, izlemek, analiz etmek ve iyileştirmek için internet tabanlı reklamcılık yazılımlarını kullanarak çalışır. Sosyal medya reklamcılığı sadece Twitter, Pinterest veya Yahoo‘da hızlı dijital reklamlar yayınlamak değildir.

Dijital pazarlamada şüphesiz SEO ve SEM‘in önemi çok büyüktür.

Etkili bir şekilde yapıldığında, dijital pazarlama, hedef kitlenizin, kullanıcı deneyimine sorunsuz bir şekilde entegre olur ve onları kendi sitenize ve işinize yönlendirir. Bunu doğal ve müdahaleci olmayan bir şekilde yapar.

yakında

SEO ve SEM’in Önemi

Bireysel olarak, SEO ve SEM şüphesiz değerli sonuçlar üretir. Bu stratejiler genellikle iki ayrı ancak etkili seçenek olarak sunulur ve işletme sahiplerine kendi pazarları ve konumları için hangisinin daha değerli olacağına karar vermelidir. SEO, başarılı bir uzun ömür için tasarlanmış kritik organik sonuçlar üretir, ancak uzun vadede iş yapar, sabır gerektirir. SEM, hızlı bir geri dönüş getirir, ancak bu hızlı satışları sadık müşterilere dönüştürmek için sağlam bir optimize edilmiş temel gerekir.

SEO(Arama motoru optimizasyonu) ve SEM(Arama motoru pazarlama) ortak bir hedefi paylaşır: web sitenize trafik çekmek. Arama motoru optimizasyonunun başarısı için gereken tutarlı sıkı çalışma ve çaba, yalnızca arama motoru pazarlamasının hızlı, stratejik ve satın alınan başarısını destekleyecektir. Hem SEO hem de SEM tekniklerini dikkatlice iç içe geçirmek, yüksek performans ve fark edilir sonuçlarla daha güçlü bir dijital pazarlama kampanyası oluşturmak için bizimle iletişime geçin

Google Ads’in Dijital Pazarlamadaki Önemi

(Eski adıyla Google AdWords), işletmelerin birçok ürününde ve daha geniş arama ağında reklam vermeleri için Google’ın reklamcılık çözümü ve programıdır.

Reklam platformu aracılığıyla dünyanın en büyük iki arama motoruna reklam verebilirsiniz: Google ve YouTube. Google‘da reklam vermek birçok işletme için, yalnızca geliri ve erişimi artırmanın bir yolu olmaktan çok, rekabet gücünü korumak için gerekli hale geldi.

Google Ads‘in en büyük faydası, SEO’dan daha hızlı çalışmasıdır. Hem SEO hem de Google Ads, daha fazla trafik ve potansiyel müşteri oluşturmak için arama motoru pazarlama stratejileridir. Ancak, iyi optimize edilmiş bir Ads kampanyası, bir işletmenin aramada, ilk sırayı alması için çok daha hızlı çalışabilir.

Neden Facebook Business‘a İhtiyacınız Var?

Başarılı sosyal medya pazarlaması, her kanalda olmak değildir. Müşterilerinizle etkileşim kurmak ve onlarla yararlı, alakalı ve değerli içerik paylaşmakla ilgilidir. Ancak, özellikle sürekli yenileri ortaya çıktığında, hangi sosyal medya platformlarında olacağına karar vermek zor olabilir!

Sosyal medya stratejiniz sektörünüze ve hedef kitlenize bağlı olsa da, Facebook başlamak için harika bir yerdir. 2,7 milyardan fazla aktif kullanıcısıyla dünyanın en popüler sosyal platformu olan Facebook, takipçilerinizle etkileşim kurmanıza ve onları web sitenize ve/veya bir satın alma kararına yönlendirebilecek faydalı içerikler sağlamanıza yardımcı olacaktır. İster bir fırına, ister bir hukuk firmasına veya bir inşaat şirketine sahip olun, müşteri kazanmak ve tabanınızı büyütmek için işletmeniz hakkında tüm bilgileri yaymanız gerekir. Bu kadar çok insan zaten sosyal medyada olduğuna göre, neden oradaki potansiyel müşterilere ulaşmıyorsunuz? Birisi Facebook‘ta gezinirken işletmenizi öğrendiğinde, web sitenize tıklayıp şirketiniz, başkalarına nasıl yardım ettiğiniz ve neden sizinle çalışmayı düşünmeleri gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinme şansına sahip olacaklar. Facebook‘un Haber Kaynağı, kullanıcılara kendileriyle en alakalı içeriği gösterir. Bu, mevcut takipçilerinizin yalnızca %0,5’inin yayınladığınız içeriği gerçekten göreceği anlamına gelir. Ancak potansiyel müşterilere ulaşmak istiyorsanız sosyal medya reklam stratejisi oluşturabilirsiniz. Facebook reklamları ideal hedef kitlenizi hedefleyebilir, ölçülebilir ve işletmeler için düşük maliyetli bir pazarlama seçeneği olarak harika bir yatırım getirisine sahiptir.

Kişiselleştirilebilir Dijital Reklam

Dijital reklamlar, hedef müşterinizle alaka düzeyini en üst düzeye çıkarmak için kişiselleştirilebilir. Bu da dönüşüm oranlarını en üst düzeye çıkarır. Dijital olduğu için, müşterinizin reklamınızla ilgili olarak yaptığı her adımı  takip edebilirsiniz. Bu, başka yollarla mümkün olmayan bir yatırım getirisi elde etmenizi sağlar.

Gelin dijital reklamlarınızı biz tasarlayalım, yönetelim, sizi rakiplerinizden ayıralım ve markanızı bir üst seviyeye taşıyalım.

Bizimle iletişime geçin…

Next Project
Kurumsal Kimlik ve Marka dizaynı
KURUMSALKIMLIK