Our Blog

Instagram Karanlık Tema

Instagram Karanlık Tema artık tüm kullanıcıların kullanımına sunulan yeni bir karanlık tema seçeneğini test ediyor. Bu karanlık tema, Instagram’ı düşük ışıkta kullanan kişilerin işini kolaylaştıracak.

Bu yeni özelliğin artıları, düşük ışıkta kullananlar için Instagram deneyimini daha iyi hale getirmesidir. Ayrıca, uygulamayı görme bozukluğu veya renk körlüğü olanlar için daha erişilebilir hale getirir.

Instagram Neden Yeni Bir Karanlık Tema Tanıttı?

Instagram, dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından biridir ve aynı zamanda akıllı telefonlardaki en popüler uygulamalardan biridir. Aylık 800 milyondan fazla aktif kullanıcısı ve her gün yüklenen 95 milyondan fazla fotoğrafı var.

Instagram’ın uygulamasına karanlık bir mod getirmesi sadece bir zaman meselesiydi.

Karanlık mod, tek bir dokunuşla aydınlık ve karanlık modlar arasında geçiş yapabileceğiniz Instagram’ın profil bölümünde mevcut olacak.

Instagram’daki Yeni Karanlık Modun Artıları

Instagram’daki yeni karanlık mod, uygulamayı gece kullanmak isteyenler için bir nimet. Karanlık Mod, iOS ve Android için zaten  kullanılabilir durumda.

Instagram’daki Karanlık Mod, ekranın parlamasını ve parlaklığını azaltarak daha rahatlatıcı, daha az dikkat dağıtıcı bir deneyim sağlar. Ayrıca bu modu kullanırken bildirimler veya uyarılar dikkatinizi dağıtmaz.

Instagram’daki yeni karanlık mod, birçok kullanıcı için hoş bir değişiklik. Normal uygulamanın sadece daha karanlık bir versiyonu değil, aynı zamanda gözleri yormak için yeniden tasarlandı.

Bu yeni özelliği kullanmanın pek çok faydası var, ancak öne çıkan bir özelliği, geceleri daha iyi uyumanıza yardımcı olmasıdır. Koyu renklerin uykusuzluk ve diğer uyku bozukluklarına yardımcı olduğu kanıtlanmıştır.

Yeni Instagram Karanlık Tema Eksileri

Instagram’daki yeni karanlık tema, son birkaç aydır tartışmalı bir konu oldu. Uygulama, kullanıcılardan çok eleştiri aldı ve son haftalarda yeni güncellemeyle “çok hayal kırıklığına uğradığını” söyleyen Kylie Jenner gibi ünlülerden bile tepki aldı.

Ancak, herkes güncellemeye karşı değil. Bazı insanlar aslında bu karanlık temayı tercih ediyor çünkü geceleri veya düşük ışıklı alanlarda kullanmayı daha kolay buluyorlar. Ayrıca gönderileri okurken farklı içerik türlerini ayırt etmeyi daha kolay buluyorlar.

Sonuç olarak, birçok kişi bu güncellemeden hayal kırıklığına uğrasa da, beraberinde getirdiği bazı avantajlar da var.

Instagram’daki yeni karanlık temayla ilgili temel sorun, iyi bir fotoğraf çekmeyi zorlaştırması. Kontrast ve ışıkla çalışmak zor olabilir ve bu da profesyonel olmayan bir fotoğraf görünümüne neden olabilir.

Fotoğraf düzenleme söz konusu olduğunda Instagram’daki yeni karanlık temayla ilgili bazı sorunlar da var. Kullanabileceğiniz filtreler sınırlıdır, bu da fotoğraflarınızı düzenleme konusunda çok fazla çeşitlilik olmadığı anlamına gelir.

Yeni Instagram Karanlık Temasına Geçmeli mi?

Instagram bir süredir yeni karanlık temayı test ediyor ve sonunda herkesin kullanımına açıldı. Yeni karanlık tema çok daha incelikli, daha az keskin ve orijinal beyaz tema kadar pil gücünüze ihtiyaç duymuyor. Bazı insanlar Instagram’ın bu değişikliği daha erken yapması gerektiğine inanıyor çünkü gözleri için çok parlaktı ve akşamları telefonlarındaki içeriği göremediler. Diğerleri, Instagram’da gezinirken etraflarında neler olup bittiğini görebilmeyi tercih ettikleri için bu değişiklikten pek emin değiller. Bu, markaların daha fazla kişiye ulaşmasını kolaylaştıracak diğer sosyal medya platformlarında gönderi paylaşmanın bir yolunu eklemek gibi Instagram’ın son zamanlarda yaptığı birçok değişiklikten sadece biri. “Instagram, Aralık 2017’de siyah bir temayı test etmeye başladı ve şirket sonunda bunu herkesin kullanımına sundu. Yeni karanlık tema çok daha incelikli, daha az keskin.

Instagram, kullanıcıların günlük hayatlarını başkalarıyla paylaşmalarını sağlayan bir sosyal medya platformudur. İnsanların kendi fotoğraf ve videolarını paylaşmaları için popüler bir platform haline geldi. Son yıllarda Instagram, markalar için müşterileriyle kişisel düzeyde bağlantı kurma fırsatı sağladığı için daha popüler hale geliyor.

Son zamanlarda Instagram, şu anda web-browser, web sitesi için kullanılabilen yeni koyu renk temasını tanıttı. Koyu renk teması, kullanıcının metni siyah ve arka planı koyu hale getirebileceği şekilde tasarlanmıştır, bu da ona bakanların gözlerini daha kolay hale getirir. Bu yeni özellik, uygulamayı parlak ışıklara karşı hassasiyeti olan veya ekranlardaki küçük yazı tiplerini okumakta zorluk çeken kişiler için daha erişilebilir hale getirmek amacıyla tanıtıldı.

Instagram Karanlık Tema  ̶  Büyük Bir Değişiklik

Yeni Instagram karanlık teması, uygulamayı görme ve uygulamayla etkileşim kurma şeklimizi değiştirdiği için büyük bir değişiklik. Daha koyu renkler gözleri yorar ve bir fotoğraf akışında gezinmeyi daha rahatlatıcı hale getirir.

Instagram’ın karanlık teması ilk olarak 2016’da tanıtıldı, ancak yalnızca 2018’in sonlarında Android cihazlara geldi. Artık Android ve iOS’taki herkesin yanı sıra ayarlar panelinden açabilen masaüstü kullanıcıları tarafından da kullanılabilir hale geldi

Yeni İnstagram Karanlık Tema Nasıl Kullanılır  ̶  En Kolay Yol

Karanlık mod, uygulamayı daha koyu bir renk düzeninde kullanmanıza olanak tanıyan yeni bir özelliktir. Gözleri yorar ve geceleri daha iyi uyumanıza yardımcı olabilir.

Bir iOS kullanıcısıysanız, telefon ayarlarınıza erişmek için ekranınızın altından yukarı kaydırmak kadar kolaydır. Oradan “Ekran ve Parlaklık”a gidin ve ardından “Gece Vardiyası”na dokunun. Saatinizi (12AM ve 6AM arasında) ayarlayabilecek ve karanlık modu açıp kapatabileceksiniz.

Android kullanıcıları o kadar kolay değil, ancak yine de birkaç adımla elde edebilirler. Karanlık modu açmak için Ayarlar > Ekran > Tema > Karanlık Mod > Gece Modunu Aç’ı açın. Ayrıca programınızı da ayarlayabilirsiniz.

Karanlık Mod, en son iOS 11 güncellemesiyle birlikte gelen bir özelliktir. Gözlerinizi parlak ekranlardan biraz rahatlatmanın harika bir yolu.

Yeni Karanlık Mod, Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Konaklama Yerlerini Görüntüle bölümünde etkinleştirilebilir ve ardından “Renkleri Ters Çevir” seçeneğine geçiş yapabilirsiniz.

Web Sitesi için yeni gelen karanlık moda profil kısmından ulaşabilirsiniz.

Yeni Instagram karanlık tema, fotoğrafçılar arasında popüler bir konu. Bu güncelleme ile uygulama karanlık, karamsar ve atmosferik bir deneyime dönüşüyor. Uygulamanın yaratıcıları, Instagram’ı engelliler için daha erişilebilir bir platform haline getirmek için çeşitli özellikler ekledi.

Yeni Instagram karanlık temasını sitesinde tanıttı. Bu, Instagram’ın sitesinde ilk kez karanlık bir tema seçeneğine sahip olması.

Bu, Instagram için iyi bir hamle çünkü daha fazla kullanıcı çekecek ve onlara hangi renk düzenini tercih edeceklerini seçme seçeneği sunacak.

Yeni karanlık tema sadece basit bir güncelleme değil, Snapchat veya Twitter gibi diğer sosyal medya platformlarını kullanan insanlar için Instagram’ı daha çekici hale getirecek bir güncelleme.

Yeni karanlık mod, parlak beyaz arka plandan sıkılıp değişiklik isteyenlere yönelik. Sonuç olarak, müşterilere istedikleri seçeneği sunmak için getirildi.

İzmir web tasarım

İzmir Kurumsal Web Sitesi Tasarımı

rakip analizi

Kişiye Özel İnternet Sitesi Tasarımı

seo-analizi

Seo ve Reklam

Dijital önerilerimiz

Dijital önerilerimiz

Bizi ziyaret edin

Bizi ziyaret edin

Kampanyalar

Kampanyalar

İzmir Web Tasarım, İzmir Sosyal Medya Yönetimi, İzmir Logo Tasarım, İzmir Kurumsal Kimlik, İzmir SEO Danışmanlığı, İzmir Dijital Reklam, İzmir Video Prodüksiyon, İzmir Yazılım, İzmir Kreatif Tasarım ve izmir Promosyon, izmir sosyal medya danışmanlığı izmir web sitesi tasarımı, izmir reklam ajansları, hizmetleri vermektedir.

Arama motoru optimizasyonu nasıl yapılır ? En Önemli 5 Madde

Bir cevap yazın